Blog

  • Anasayfa
  • Neden açık hava reklamcılığı?

Neden açık hava reklamcılığı?

Açıkhava reklamcılığı isminden de anlaşılacağı üzere açık alanlardaki hedef kitleye ulaşmayı sağlayan reklam adımlarından biri. Açıkhava reklamcılığını bu kadar cazip kılan ise insanlara direkt olarak ulaşabilmesi. Dışarıda herhangi bir etkinliğe, işe ya da seyahate giderken açıkhava reklamları aracılığıyla markalar hakkında bilgi sahibi oluruz. Açıkhava reklamcılığının popülerliğini bu kadar arttırarak devam etmesinin nedenlerinden biri de bu. Örneğin; evinizden işinize gitmek için İZBAN’ı kullandığınız sırada doğru mesajı, doğru mecrada veren bir markayla tanışabilir ve markayı kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu örnekte de olduğu gibi buna açıkhava reklamcılığının gücü diyebiliriz.

Açıkhava reklamcılığında fark edilen olabilmek için tasarım önemli olduğu gibi mecra seçimi ve mecranın sürekliliği de önemli. İlgi çekici tasarım ve doğru mecra seçimiyle müşterinizin ilgisini çekebilir ve sizi araştırmasını sağlayabilirsiniz. Ancak müşterinin satın alma eylemini gerçekleştirmesi ya da ihtiyaç duyduğu anda sizi tercih edebilmesi için sürdürülebilirlik konusu devreye giriyor. Bunun için reklamlarınızı hem düzenli hem de belirli periyotlar içerisinde hedef kitlenize göstermelisiniz.

Siz de açıkhava reklamları aracılığıyla daha fazla kişiye ulaşmak ve markanızın bilinirliğini artırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.