Blog

  • Anasayfa
  • İzmir için İZBAN'ın Önemi

İzmir için İZBAN'ın Önemi

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları işbirliğiyle hayata geçen İZBAN projesi aynı zamanda önemli ulaşım projelerinden biri. Cumhuriyet tarihindeki “en büyük kent içi toplu ulaşım projesi” olarak nitelendirilen İZBAN’ın rotası İzmir Aliağa’dan Selçuk’a kadar uzanıyor. 136 kilometrelik uzun bir hatta sahip olan İZBAN’da 41 istasyon bulunmaktadır. Aylık 6.5 milyonluk yolcu kapasitesi sayısına ulaşan İZBAN, hızlı ve kolay ulaşımın da adresi. Ayrıca İZBAN aylık yolcu taşıma sayısıyla ödüle layık görüldü. Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği’nden 2013 yılında alınan ödülün kategorisi ise "En İyi İşbirliği".

Her gün binlerce İzmir sakini tarafından tercih edilerek ödüllendirilen İZBAN, markalar için de ayrı bir değere sahip. Hedef kitlenize direkt olarak dokunabileceğiniz ve etkileşiminizi yükseltebileceğiniz mecralarımızla sizin yanınızdayız.

Yılda doksan milyon yolcu tarafından tercih edilen İZBAN banliyö hattı ile siz de ilgi çekin, fark edilin ve tercih edilin. İZBAN banliyö hattının öne çıkan bir özelliği de uluslararası uçuş bağlantılı İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na direkt olarak yolcu taşıması. Büyük konfor sunan bu özelliği sayesinde ayağınıza kadar gelen müşterilerinizle markanızı tanıştırmak ya da markanızı anlatmak için bizi arayın.